Słowiańska Duma Boks dla dzieci
boks dla dzieci

Boks dla dzieci

Nauka boksu dla dzieci

Sport niewątpliwie odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju dziecka. Warto poszukiwać dyscyplin, które zaciekawią naszego malucha i z czasem być może staną się pasją na całe życie. Mając tego świadomość, w szkole sztuk walki Słowiańska Duma w Białymstoku prowadzimy naukę boksu dla dzieci. Warto zapoznać się z szeregiem korzyści, jakie niesie z sobą taki rodzaj aktywności, oraz z przebiegiem zajęć organizowanych przez naszych wykwalifikowanych trenerów.

Boks dla dzieci a bezpieczeństwo

Opisywany sport wśród wielu osób może wywoływać skojarzenia związane z brutalnymi walkami i niebezpiecznymi kontuzjami, skąd wynikają wątpliwości rodziców przed zapisaniem swojego podopiecznego na naukę samoobrony dla dzieci. Ryzyko urazów w przypadku boksu nie jest jednak większe niż podczas uprawiania innych dyscyplin sportu, jeśli treningi odbywają się w bezpiecznych warunkach, pod czujnym okiem doświadczonego trenera. Nie należy zatem obawiać się o zdrowie malucha, zwłaszcza zważywszy na fakt, iż taka forma aktywności zazwyczaj wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, koordynację ruchową i wytrzymałość, a to przekłada się na możliwość zapobiegania różnym chorobom. Warto też zwrócić uwagę na aspekt psychologiczny, gdyż opisywany sport uczy cierpliwości, systematyczności i pokory, a także wzmacnia pewność siebie.

Uczęszczając na zajęcia, maluch uczy się też technik samoobrony dla dzieci, co będzie mógł wykorzystać w ewentualnych sytuacjach zagrożenia. W ten sposób zwiększa swoje bezpieczeństwo w codziennym życiu, a wspomniane obawy okazują się nieuzasadnione. Mitem jest również stwierdzenie, że omawiana aktywność zwiększa agresję u najmłodszych, gdyż w rzeczywistości pozwala ją rozładować. Podczas treningów pokazujemy naszym uczniom, iż to spokój i kontrola nad emocjami pomagają osiągnąć sukces.

nauka boksu dla dzieci Białystok

Inne korzyści wynikające z nauki boksu dla dzieci

Sztuki walki nie tylko pozwalają uczestnikom treningów, zwłaszcza młodszym, poprawić kondycję fizyczną i psychiczną oraz zyskać praktyczną wiedzę na temat technik samoobrony, lecz także:

  • stanowią formę rozrywki – nauka w postaci zabawy to ciekawy i efektywny sposób spędzenia wolnego czasu oraz oderwania się od codziennych, szkolnych i domowych obowiązków;
  • pomagają w nawiązywaniu znajomości – zajęcia w grupach sprzyjają tworzeniu więzi społecznych z rówieśnikami i rozwijaniu relacji opartych na wzajemnym szacunku;
  • niekiedy umożliwiają odnalezienie pasji na lata czy nawet ścieżki zawodowej – dobra zabawa podczas treningów nierzadko przeobraża się w prawdziwą pasję, prowadzącą nawet do podejmowania ważnych wyborów życiowych dotyczących na przykład przyszłego zawodu.

Ważne jest jednak, aby nie zmuszać swojego malucha do uczęszczania na boks. Warto początkowo sprawdzić, czy dobrze czuje się on na treningu i czy faktycznie chce rozpocząć swoją przygodę z nauką samoobrony. W akademii sportów walki Słowiańska Duma doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego oferujemy możliwość darmowego uczestnictwa w pierwszych zajęciach.

Nauka boksu dla dzieci pod okiem profesjonalistów

Zapisując swojego malucha na zajęcia do naszej szkoły sztuk walki w Białymstoku, rodzic nie musi martwić się o komfort i bezpieczeństwo dziecka, gdyż dokładamy wszelkich starań, aby uczniowie czuli się u nas dobrze, a ćwiczenia wykonywali w prawidłowy sposób, co pomaga zapobiegać kontuzjom. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego podopiecznego, dostosowując poziom i zakres nauki do predyspozycji oraz aktualnych umiejętności. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na nurtujące pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.