Słowiańska Duma Szkoła sztuk walki
szkoła sztuki walki

Szkoła sztuk walki

Szkoła samoobrony dla dzieci i dorosłych

Nasza akademia Słowiańska Duma to wyjątkowe miejsce na mapie Białegostoku. Zajmujemy się organizacją zajęć z różnych stylów i systemów walki, a doświadczeni trenerzy czuwają nad bezpiecznym przebiegiem nauki. Zapraszamy osoby w różnym wieku, będące na poziomie zarówno początkującym, jak i zaawansowanym, do zapoznania się z ofertą treningową.

Poznaj naszą szkołę sztuk walki

Zajęcia odbywają się w komfortowych, bezpiecznych warunkach oraz w przyjaznej atmosferze. Prowadzą je trenerzy posiadający izraelskie i państwowe uprawnienia instruktorskie. Specjaliści dbają o to, aby uczestnicy zajęć wykonywali ćwiczenia w prawidłowy sposób, dzięki czemu szybciej rozwiną nowe umiejętności i zredukują ryzyko ewentualnych kontuzji. W naszej szkole sztuk walki zdajemy sobie ponadto sprawę z tego, iż predyspozycje i możliwości każdego ucznia są odmienne, dlatego zapewniamy indywidualne podejście, nie wywieramy niepotrzebnej presji, a nauka przebiega bezstresowo.

Nasza oferta treningowa obejmuje:

  • boks – uważany za podstawę sztuk walki i jedną z najstarszych dyscyplin sportu;
  • kickboxing – poza ciosami bokserskimi dopuszcza również kopnięcia;
  • krav maga – system samoobrony obejmujący techniki zaczerpnięte między innymi z boksu, judo czy też zapasów;
  • treningi obwodowe oraz wydolnościowe – łączą w sobie ćwiczenia siłowe i cardio, co pozwala osiągnąć zadowalające efekty w stosunkowo szybkim tempie.

Co ważne, wstęp na pierwszy trening jest zawsze darmowy, zatem każdy może początkowo zweryfikować, czy dana aktywność jest odpowiednia dla niego, jeszcze przed zakupem karnetu.

szkoła samoobrony białystok

Na czym polega nauka krav maga?

Kluczem do efektywnej samoobrony jest znajomość naturalnych odruchów człowieka oraz umiejętność wykorzystania najsłabszych elementów ludzkiego ciała. To właśnie przewidywania takich zachowań oraz zadawania dotkliwych ciosów, do których nie jest konieczna duża siła fizyczna, uczymy się na treningu krav maga. Ponadto ważne jest:

  • unikanie niebezpiecznych miejsc i sytuacji,
  • używanie narzędzi dostępnych w danym momencie pod ręką (mowa tu też o przedmiotach codziennego użytku, takich jak klucze);
  • zachowanie przytomności umysłu nawet w obliczu ogromnego stresu;
  • celowanie we wrażliwe miejsca na ciele człowieka, na przykład oczy, gardło, nerki czy staw skokowy.

W procesie nauki krav maga ważną rolę odgrywa praktyka. Ćwicząc w parach, uczestnicy zajęć mogą szlifować swoją technikę i uczyć się właściwego reagowania na zewnętrzne ataki. Istotną funkcję pełni też rozgrzewka prowadzona przez instruktora, który dba o to, aby była ona dostosowana do ogólnej kondycji fizycznej podopiecznych. Trener zwraca uwagę na to, czy grupa ćwiczy w prawidłowy sposób. Wszystkie te kwestie przekładają się bowiem nie tylko na efektywność treningu, lecz także na możliwość zapobiegania kontuzjom.

Ze względu na swoje przeznaczenie krav maga nie jest zaliczana do sportów walki. Jak wspomniano, nie mamy tu do czynienia ze współzawodnictwem. Opisywany system ma za zadanie sprawdzić się w realnych sytuacjach zagrożenia, gdzie nie są istotne osiągnięcia sportowe, lecz liczy się ochrona własnego zdrowia i życia.

Weź udział w treningu krav maga

Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, ale też innych miejscowości, do rozpoczęcia nauki samoobrony w szkole sztuk walki Słowiańska Duma. Nasz doświadczony instruktor krav maga przeprowadzi Cię przez proces edukacji, niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy też Twoje umiejętności są już na znacznie wyższym poziomie. Jeśli nie masz pewności, czy formuła zajęć spełni indywidualne oczekiwania, zapisz się na pierwszy trening, który zawsze jest darmowy. Wówczas istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia, jak wygląda edukacja w naszej akademii. Obowiązuje podział na grupy, jednak istnieje też możliwość wyboru treningu personalnego. W takiej sytuacji wszystkie elementy treningu są dopasowane do potrzeb oraz obranych celów konkretnej osoby. Zachęcamy do kontaktu, aby porozmawiać o szczegółach.